UKS TAJFUN Z MEDALAMI

Zapaśniczki z Rudy-Huty pojechały na turniej do Milicza k. Wrocławia (16-17.09.2016). To jedyny Ogólnopolski turniej, w którym wszyscy zawodnicy otrzymują upominki i nagrody. Najlepiej spisała się Karolina Dubij, która zdobyła brązowy medal. Walkę o trzecie miejsce przegrała Klaudia Borysiuk, ale piąte miejsce w tak mocnym turnieju to też duże osiągnięcie. Pecha miała Alicja Wójtowicz, która przegrała z chorobą i została wycofana z turnieju. Dobrze radzili sobie Szymon Kochoń i Szymon Gwizdal  w swoich pierwszych walkach w stylu wolnym. Ten drugi po trzech zwycięstwach zdobył brązowy medal, a Szymon Kochoń zajął siódme miejsce.

Udanie rozpoczęły sportowy rok szkolny zapaśniczki z Rudy-Huty. W starej Kobiałce k. Łukowa (03.09.2016) odbyły się Mistrzostwa województwa lubelskiego młodziczek w zapasach. Po trzech wygranych walkach do finału dotarła Alicja Wójtowicz, która po zaciętym pojedynku uległa jednak zapaśniczce z Kraśnika i zdobyła srebrny medal. Z brązowym krążkiem wróciła Karolina Dubij, a na piątym miejscu uplasowała się Klaudia Borysiuk.