KARLOINA DUBIJ Z MEDALEM

Bez respektu walczyła nasza zapaśniczka  w Międzynarodowym Turnieju Młodziczek  w Czarnym Boże k. Wałbrzycha (05-07.12.15) Pierwszą  walkę Karolina wygrała z  Polką  przez położenie na łopatki, drugą przegrała z Litwinką – mistrzynią  tej kategorii wagowej, a w walce o brązowy medal  położyła na łopatki  zawodniczkę  z Niemiec.  W turnieju startowały zapaśniczki z  13 państw.

 

RUDA-HUTA ZNOWU NAJLEPSZA

Sześć złotych medali zdobyli młodzi zapaśnicy z Rudy–Huty w Mistrzostwach Województwa młodzików (Chełm 05.12.15) W swoich kategoriach wagowych zwyciężyli : Alicja Wójtowicz, Szymon Gwizdal, Szymon Kochoń, Adam  Wójtowicz, Michał Zalewski i Bartłomiej Szwalikowski.  Srebrne  medale zdobyli: Monika Dadas, Szymon Denysiuk i Szymon  Dadas . Na trzecim miejscu podium stanęli: Kacper Wójtowicz, Jakub Lodowski, Damian Mamczarz i Mateusz Kornatowski. Drużynowo zwyciężyli zapaśnicy z Rudy-Huty.

 

MISTRZOSTWA POLSKI

W dniach 20-21.11.2015 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Ze zmiennym szczęściem walczyły zapaśniczki z Rudy–Huty. Po trzech wygranych i  dwóch przegranych  walkach wysokie piąte miejsce zajęła Alicja Wójtowicz. Na   XII  miejscu uplasowała się  Karolina Dubij, a na XVI  Klaudia Borysiuk.  Piątym zawodnikiem Mistrzostw Polski  Młodzików  (Racibórz 27-29.11.15) został  Wojciech Deneka. Nasz  zawodnik rozpoczął mistrzostwa od dwóch zdecydowanych zwycięstw, ale  w półfinale niespodziewanie przegrał  i  pozostała mu walka o brązowy medal. Na początku tej walki Wojtek wykonał piękny rzut przez biodro i był blisko położenia swojego  przeciwnika na łopatki, jednak zawodnik z Rudy Śląskiej wybronił się i ostatecznie wygrał na punkty. Dobrze walczył Szymon Kochoń, który wygrał dwie walki(Xm). Po jednym zwycięstwie zanotowali  Szymon Gwizdal i Michał Kochoń.