ZŁOTO MONIKI DADAS

Absolwentka Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie Monika Dadas zdobyła tytuł Mistrzyni Polski kadetek w zapasach w ramach rozgrywanej w woj. lubelskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Chełm, 16-18.09.2020)  Monika stoczyła  w turnieju pięć zaciętych walk. W pierwszym pojedynku położyła na łopatki zawodniczkę z Poznania, następnie wygrała przez przewagę techniczną 10:0 z reprezentantką  Łodzi. W kolejnej  wyrównanej walce  pokonała zawodniczkę z Białogardu.  Początek półfinałowego pojedynku nie układał się najlepiej, jej starsza o dwa lata rywalka ze Śląska prowadziła już 8:0, ale Monika zdążyła wykonać swój ulubiony przerzut przez biodro i odniosła łopatkowe zwycięstwo. Do walki finałowej nasza zapaśniczka przystąpiła bardzo skoncentrowana. Jej przeciwniczką była wielokrotna medalistka ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów Klaudia Podgórzak z Siedlec. Najważniejszy pojedynek w swojej dotychczasowej karierze nasza zapaśniczka rozegrała mądrze taktycznie i wygrała na punkty 4:0. Podczas uroczystej dekoracji najlepszych zawodniczek otrzymała złoty medal, pas Mistrzyni Polski i wieniec laurowy. Po tym turnieju Monika  została powołana do kadry narodowej kadetek i objęta przygotowaniami do Mistrzostw Europy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!