MICHAŁ WOŹNIAK MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 12-14.11.2021 w Swarzędzu k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski  młodzików w zapasach. Duży sukces osiągnął Michał Woźniak, który w kategorii wagowej 75 kg. wywalczył brązowy medal. Zawodnik z Rudy-Huty wygrał kolejno trzy walki i dotarł do półfinału. Po zaciętym pojedynku przegrał minimalnie na punkty z reprezentantem gospodarzy i pozostała mu walka o brązowy medal. Do tej walki z zawodnikiem z Gdańska wyszedł bojowo nastawiony i wygrał pewnie na punkty 7:2. Jest to pierwszy medal ucznia naszej szkoły w Mistrzostwach Polski młodzików. Dobrze walczyli pozostali zawodnicy z Rudy-Huty. Blisko zdobycia medalu był Maksymilian Szwalikowski, który po wygraniu trzech pojedynków  musiał uznać wyższość dwóch swoich przeciwników i ostatecznie zajął siódme miejsce. Dwie walki wygrał Dawid Hawryluk (XI miejsce). Po dwie porażki doznali Michał Szwalikowski i Dawid Rudy kończąc mistrzostwa w eliminacjach. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego startu w mistrzostwach.