foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 26 Listopad 2022    |    Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0931246
Dziś
Wszystkie
413
931246

Twój numer IP: 3.235.180.193
2022-11-26 21:18

OGŁOSZENIE!

Informuję, że w dniu 29 i 31 sierpnia 2022 roku Biblioteka Szkolna będzie czynna w godzinach 10.00 - 14.00. Serdecznie zapraszam.

Bibliotekarz

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11 marca 2022 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Czytelnika”. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią  panią Bożeną Nowosad przybyli do biblioteki. Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek oraz wzięli udział w quizie – Baśniowy bohater. Wspólnie odczytali „Życzenia książki” i zgodnie obiecali przestrzegać wszystkich reguł. Następnie pan dyrektor Adam Marszaluk pasował uczniów na czytelników i  wręczył każdemu z nich książkę "Pierwsze abecadło" wydaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Zapraszając nowych czytelników do systematycznego czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki, życzę  wielu wrażeń i odkryć, związanych z obcowaniem z książką.

Bibliotekarz

KONKURS KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE

03 lutego 2022 roku z okazji Międzynarodowego Święta Kubusia Puchatka odbył się szkolny konkurs wiedzy. Kształtowanie wrażliwości, tolerancji i poszanowania odmienności, odczuwania przyjemności z odbioru literatury, czytanie ze zrozumieniem  to kompetencje kluczowe, które czytelnicy rozwijają i utrwalają poprzez udział w konkursach czytelniczych. Uczestnicy szkolnego konkursu wiedzy – Kubuś Puchatek i Przyjaciele  rozwiązując zadania na materiale literowym usprawniali też percepcję wzrokową. Komisja w składzie: pani Barbara Gałus i  Renata Błach dokonała sprawdzenia i wyłoniła zwycięzców konkursu:
I miejsce – Wojciech Sitarz – uczeń klasy III a
II miejsce – Amelia Czerniakiewicz – uczennica klasy IV b
III miejsce – Martyna Hawryluk – uczennica klasy IV a,  Mateusz Lewczuk – uczeń klasy IV a.
Czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

Bibliotekarz

PATRONI ROKU 2022

Ignacy Łukasiewicz, Maria Konopnicka, Maria Grzegorzewska Wanda Rutkiewicz, Józef Mackiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski patronują rokowi 2022.  Sejm Rzeczypospolitej  Polskiej uhonorował  wyjątkowe osobowości  i epokę, która ukształtowała polską tożsamość. W styczniu tego roku  przypada 140. rocznica śmierci a w marcu 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza – wybitnego Polaka, założyciela pierwszej na świecie spółki naftowej oraz pierwszej  na ziemiach polskich kopalni ropy naftowej. W poniższym linku  sylwetka Ignacego Łukasiewicza, zachęcam do poszerzania i wykorzystania wiedzy podczas marcowego konkursu.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ignacy-lukasiewicz-patronem-roku-2022

Bibliotekarz

WZBOGACAMY  KSIĘGOZBIÓR

Nowy 2022 rok zaczęliśmy kolejnym zakupem lektur. Na czytelników czekają: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ...” , „Afryka Kazika” , „Kapelusz Pani Wrony” , „Quo vadis” oraz „ Drzewo do samego nieba”.

Bibliotekarz

 

KONKURSY BIBLIOTECZNE

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022  uczniowie brali udział w konkursach  z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pt.: „Baśnie i legendy z całego świata” - ilustracja do ulubionej baśni - praca plastyczna  oraz Światowego Dnia Pluszowego Misia  "Miś przytulanka” - wierszyk o pluszowych misiach i nie tylko.  Niektórzy uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach, świetną znajomością baśni wykazały się również  przedszkolaki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych projektach.

Uczniowie nagrodzeni:

Patrycja Kamińska klasa III b - wierszyk i praca plastyczna
Mateusz Lewczuk  klasa III a - wierszyk
Klara Dąbrowska klasa  II b - wierszyk i praca plastyczna
Gabriela Koszuk klasa II a - wierszyk i praca plastyczna
Zofia Koszuk klasa II a - wierszyk i praca plastyczna

Zuzanna Tulikowska klasa I - praca plastyczna
Mikołaj Koszuk klasa I - wierszyk
Agata Wilkos klasa  I - praca plastyczna
Maja Rozmarynowska klasa I - praca plastyczna
Aleksandra Anasiewicz klasa I - praca plastyczna
Maja Kozłowska klasa  II a - praca plastyczna
Maja Dziechciaruk  klasa II a - praca plastyczna
Amelia Molenda  klasa I - wierszyk

Fabian Woźniak III a - praca plastyczna
Adam Gąsiorowski III a - praca plastyczna
Michał Jusiuk III a - wierszyk
Szalewicz Kacper III a - wierszyk
Książek Wiktor II a – wierszyk

Klasa „0” B
Maja Bądaruk, Hanna Biernacka, Patrycja Mazurek, Julia Mazurkiewicz, Julia Sumiga, Maja Sobczuk, Różą Walczuk oraz Filip Walczuk

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I chodź to zwykły dzień, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.  To znakomita okazja by  poczytać  najmłodszym, sprawić radość, rozwinąć zainteresowania, bo taka jest moc książki! Z tej okazji grupa przedszkolna naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki   z zaciekawianiem wysłuchały klasycznej baśni  „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. Piękne ilustracje książki pomogły w kolorowaniu kart pracy z przygodami Calinki.

Bibliotekarz

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 i 16 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.  Uczniowie,  klas I pod opieką wychowawczyń Joanny Prokop oraz Jolanty Czerniakiewicz przybyli do biblioteki. Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek oraz wzięli udział w egzaminie na czytelnika. Następnie bibliotekarz pasował uczniów na czytelników, każdy z nich otrzymał na pamiątkę książkę "Pierwsze abecadło" wydaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii " Mała książka – wielki człowiek". Zapraszając nowych czytelników do systematycznego czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki, życzę im jednocześnie wielu wrażeń i odkryć, związanych z obcowaniem z książką.

Bibliotekarz

WZBOGACAMY KSIĘGOZBIÓR

W ostatnim czasie zakupiono  do  naszej biblioteki nowe woluminy. „Chłopcy z placu broni” , „W pustyni i w puszczy”, „Syzyfowe prace” oraz „Sposób na Elfa” to tytuły  lektur, które wzbogacą nasz księgozbiór. Zapraszam czytelników do biblioteki, lektury czekają!

Bibliotekarz

NAGRODZENI CZYTELNICY

Laureatkami konkursu  „Moja okładka” zostały Marlena Hawryluk i Aneta Kalinowska z klasy III a.  Natomiast w konkursie z okazji Światowego Dnia Kubusia Puchatka "Miś i przyjaciele" wyróżniono prace: Anety Kalinowskiej,  Marleny Hawryluk, Maksymiliana Śliwińskiego z klasy III a, Patrycji Kamińskiej, Zuzanny Dyczko z klasy II b oraz Wanessy Śliwińskiej i Wiktora Brodowicza z klasy I b. Uczniowie klas I – III za udział w konkursach  otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, wyróżnionym gratulujemy,  zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Bibliotekarz

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie