foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 30 Wrzesień 2020    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0544494
Dziś
Wszystkie
590
544494

Twój numer IP: 3.223.195.126
2020-09-30 18:21

8-15 05.2020 TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek udostępniamy ofertę Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie zachęcając wszystkich miłośników książki i czytelnictwa do udziału.  
Nauczyciele
Fotobabble - dowiedz się jak dodać do zdjęcia komentarz głosowy!
Uczniowie
Książka dobra na wszystko - zrób zdjęcie i weź udział w konkursie!
Szczegóły na stronie
https://www.bpchelm.pl/index.php/aktualnoscii/688-tydzien-bibliotek-2

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

20 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Czytelnika”. Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą  Barbarą Mikołajczyk przygotowali wiersze o tematyce bibliotecznej.  Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek oraz wzięli udział w egzaminie na czytelnika. Następnie dyrektor Adam Marszaluk pasował uczniów na czytelników i  wręczył każdemu z nich pamiątkowy dyplom. Po tym uczniowie wypożyczyli pierwszą książkę i otrzymali upominkową zakładkę wykonaną przez starszych czytelników. Zapraszając nowych czytelników do systematycznego czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki, życzymy im jednocześnie wielu wrażeń i odkryć, związanych z obcowaniem z książką.

Nauczyciele-bibliotekarze

NOWE TYTUŁY W KSIĘGOZBIORZE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Ponad 50 nowych woluminów, m.in.: „Asiunia”, „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” czy „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” czeka na czytelników w naszej bibliotece. Książki zostały zakupione przez nauczycieli bibliotekarzy, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom czytelników. Lektury są już dostępne. Życząc przyjemnego odbioru, zapraszamy!

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada 2019 r. biblioteka szkolna zorganizowała obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę wyprodukowania misia Teddy'ego przez producenta zabawek Morrisa Mitchoma. I tak, od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, przytulają, usypiają, pocieszają, skrywają największe tajemnice. Występują w wielu bajkach i baśniach. Do najbardziej znanych i lubianych na całym świecie oprócz Teddy'ego należą: Miś Paddington, Bracia Koala, Coralgol, Kubuś Puchatek, Gumisie, Jogi, Uszatek, Baloo i wiele innych. W obchodach misiowego święta uczestniczyli uczniowie klasy I. Tego wyjątkowego dnia dzieci zabrały do szkoły ulubione pluszaki. Pani Barbara Mikołajczyk i Pani Barbara Gałus przygotowały wiele atrakcyjnych misiowych zabaw konkursowych. Było czytanie, rywalizacja, zbieranie punktów, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród. Urodzinowe spotkanie zakończyło małe „conieco” oraz pamiątkowe zdjęcie z przyniesionymi jubilatami.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który został ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Obchodzony jest co roku w październiku w bibliotekach szkolnych na wszystkich kontynentach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W ramach obchodów biblioteka szkolna zorganizowała konkursy: - „Książkowa Lista Przebojów” oraz „Moja pierwsza książeczka”. Wielkim powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły cieszyła się „Książkowa Lista Przebojów”. W ramach tej akcji, każdy mógł zagłosować na ulubioną książkę. Pod koniec października zliczyliśmy głosy. Najwięcej głosów otrzymały następujące książki:
I MIEJSCE: „AKADEMIA PANA KLEKSA”
II MIEJSCE: „OPOWIEŚCI Z NARNII”
III MIEJSCE: „BIAŁY MUSTANG”
IV MIEJSCE: „TAJEMNICZY OGRÓD”
Wśród uczestników konkursu rozlosowaliśmy upominki. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Błażej Semeryło (kl. VII), Nikola Guzewska (kl. VI b), Dominika Zawiślańska (kl. VI a), Katarzyna Łyszkowicz (kl. IV), i Wiktoria Gierczak (kl. III b). W konkursie plastycznym „Moja pierwsza książeczka” uczestniczyli uczniowie z klas I-VII. Nagrodę otrzymali: Michał Jusiuk, Patrycja Kamińska, Wojciech Sitarz (uczniowie klasy I), Gabriela Korzeniewska, Aleksandra Kruk, Igor Psuja, Magdalena Rozmarynowska i Maksymilian Śliwiński (kl. II a), Alan Alwas, Jakub Borodej, Amelia Czerniakiewicz i Sebastian Panas (kl. II b), Anastazja Gąsiorowska i Patrycja Zawiślańska (kl. III a), Laura Sobczuk (kl. V b), Alicja Gąsiorowska (kl. VI b), Paulina Głaz, Wiktor Hanckowiak i Anna Kozłowska (kl. VII). Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLNEJ IZBIE MUZEALNEJ

19.03.2019 roku, przedszkolaki z Przedszkola Pod Zielną Koniczynką razem z wychowawczyniami odwiedziły Szkolną Izbę Muzealną. Bibliotekarka opowiadała jak wyglądały i jak były wyposażone sale lekcyjne około sto lat temu. Zaprezentowała narzędzia pisarskie, oraz materiały piśmiennicze używane przez ich dziadków w czasach, gdy uczęszczali do szkoły. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zgromadzone eksponaty. Okazało się także, że książki które czytali ich dziadkowie – ich zdaniem wcale nie są „brzydsze” od współcześnie używanych. Przedszkolaki usiadły w zabytkowych ławkach i było widać że sprawiło im to wielką przyjemność. Ta żywa lekcja historii na pewno obudzi zainteresowanie przeszłością naszej miejscowości.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

06.02.2019 r. odbyło się pasowanie uczniów klas: 1a i 1b na Czytelników. Uroczystość przygotowała bibliotekarka – Alina Brewczyńska. Pierwsza część spotkania miała miejsce w sali lekcyjnej. Uczniowie poznali znaczenie słownictwa związanego z pojęciem „biblioteka”, dowiedzieli się o historii książki od starożytności po współczesność. Zainteresowanie wzbudziły informacje o najstarszych formach książki: tabliczce glinianej, zwoju papirusowym i średniowiecznym kodeksie. Młodzież słuchała wesołych wierszy o książce i czytelnikach, dowiedziała się dlaczego powinniśmy czytać. Uczniowie pod opieką wychowawczyń, p. B. Nowosad i p. J. Wolan udali się do biblioteki szkolnej. Bibliotekarka przywitała p. dyr D. Sawicką, wychowawczynie, uczniów i zapoznała z celem wizyty. Nowi Czytelnicy poznali regulamin korzystania ze zbiorów bibliotecznych i „Życzenia Książki”, nie tylko tej z biblioteki. Po uroczystym ślubowaniu, p. dyr D. Sawicka dokonała aktu pasowania uczniów  klas 1a i 1b na Czytelników biblioteki szkolnej i zachęciła do częstego korzystania z jej księgozbioru. Wychowawczynie klas otrzymały pamiątkowe dyplomy, a młodzież po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyła książki. WITAM NOWYCH UCZNIÓW W SPOŁECZNOŚCI CZYTELNICZEJ!

Alina Brewczyńska

WIZYTA KLAS ZEROWYCH W IZBIE MUZEALNEJ

Zainteresowanie miejscowej społeczności historią szkoły, eksponatami i dokumentami zgromadzonymi przez nauczycieli w szkolnej Izbie muzealnej jest bardzo duże. Prawie codziennie przychodzą mieszkańcy aby je obejrzeć i posłuchać ciekawych informacji z nimi związanych. 19 października 2018 roku, Izbę muzealną odwiedzili uczniowie klas zerowych z wychowawczyniami: p. Wiesławą Suprun i p. Małgorzatą Rękas. Najbardziej im się podobały ławki uczniowskie i książeczki. Dowiedziały się co to jest „kleks”. Wizyta wywarła na nich duże wrażenie, zobaczyli w jakich warunkach uczyły się ich koleżanki i koledzy prawie 100 lat temu.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie