foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 17 Kwiecień 2021    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0651559
Dziś
Wszystkie
99
651559

Twój numer IP: 3.235.41.241
2021-04-17 11:40

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 i 16 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.  Uczniowie,  klas I pod opieką wychowawczyń Joanny Prokop oraz Jolanty Czerniakiewicz przybyli do biblioteki. Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek oraz wzięli udział w egzaminie na czytelnika. Następnie bibliotekarz pasował uczniów na czytelników, każdy z nich otrzymał na pamiątkę książkę "Pierwsze abecadło" wydaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii " Mała książka – wielki człowiek". Zapraszając nowych czytelników do systematycznego czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki, życzę im jednocześnie wielu wrażeń i odkryć, związanych z obcowaniem z książką.

Bibliotekarz

WZBOGACAMY KSIĘGOZBIÓR

W ostatnim czasie zakupiono  do  naszej biblioteki nowe woluminy. „Chłopcy z placu broni” , „W pustyni i w puszczy”, „Syzyfowe prace” oraz „Sposób na Elfa” to tytuły  lektur, które wzbogacą nasz księgozbiór. Zapraszam czytelników do biblioteki, lektury czekają!

Bibliotekarz

NAGRODZENI CZYTELNICY

Laureatkami konkursu  „Moja okładka” zostały Marlena Hawryluk i Aneta Kalinowska z klasy III a.  Natomiast w konkursie z okazji Światowego Dnia Kubusia Puchatka "Miś i przyjaciele" wyróżniono prace: Anety Kalinowskiej,  Marleny Hawryluk, Maksymiliana Śliwińskiego z klasy III a, Patrycji Kamińskiej, Zuzanny Dyczko z klasy II b oraz Wanessy Śliwińskiej i Wiktora Brodowicza z klasy I b. Uczniowie klas I – III za udział w konkursach  otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, wyróżnionym gratulujemy,  zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Bibliotekarz

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na  dużą rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku świętujemy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Zachęcam do zorganizowania domowej akcji „Zaczytana rodzina”, wspólnego czytania oraz  wykonania kilku pamiątkowych zdjęć i odesłania wraz z krótkim opisem autorów i tytułów książek
na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Biblioteka szkolna ogłasza również konkursy!

Klasy I– III
„Moja okładka”–  konkurs plastyczny,  format pracy A3, dowolna technika plastyczna plakatu okładki ulubionej książki.

Klasy IV – VIII
„Przeczytaj i Ty ! Zachęć koleżankę, kolegę do przeczytania wybranej książki.” – konkurs czytelniczo – plastyczny, wykonanie plakatu informacyjnego lub folderu, w którym zachęcisz kolegę, koleżankę do przeczytania wybranej  książki.

Regulaminy i szczegółowe informacje dotyczące terminów otrzymacie w bibliotece szkolnej. Prace przesyłamy w formie zdjęć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub składamy do wyznaczonego pojemnika w bibliotece.
Zachęcam do udziału w konkursach.

Bibliotekarz

8-15 05.2020 TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek udostępniamy ofertę Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie zachęcając wszystkich miłośników książki i czytelnictwa do udziału.  
Nauczyciele
Fotobabble - dowiedz się jak dodać do zdjęcia komentarz głosowy!
Uczniowie
Książka dobra na wszystko - zrób zdjęcie i weź udział w konkursie!
Szczegóły na stronie
https://www.bpchelm.pl/index.php/aktualnoscii/688-tydzien-bibliotek-2

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

20 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Czytelnika”. Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą  Barbarą Mikołajczyk przygotowali wiersze o tematyce bibliotecznej.  Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek oraz wzięli udział w egzaminie na czytelnika. Następnie dyrektor Adam Marszaluk pasował uczniów na czytelników i  wręczył każdemu z nich pamiątkowy dyplom. Po tym uczniowie wypożyczyli pierwszą książkę i otrzymali upominkową zakładkę wykonaną przez starszych czytelników. Zapraszając nowych czytelników do systematycznego czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki, życzymy im jednocześnie wielu wrażeń i odkryć, związanych z obcowaniem z książką.

Nauczyciele-bibliotekarze

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie