foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 19 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0363607
Dziś
Wszystkie
567
363607

Twój numer IP: 3.85.214.0
2019-10-19 11:45

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ  I GIMNAZJUM

W II semestrze uczniowie wzięli udział w pięciu konkursach: szkolnych „Najpiękniejsza walentynka”,  „O tytuł Mistrza gry w warcaby”, powiatowym „XXI Powiatowy Konkurs Palmy i Pisanki Wielkanocne” organizowanym  przez Starostwo Powiatowe w Chełmie”, gminnym „Ornament Pisanki” organizowanym  przez GOK w Rudzie-Hucie, fotograficznym „Gzie ja, tam i książka” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rudzie-Hucie. Laureaci konkursu „O tytuł Mistrza gry w warcaby: I miejsce otrzymał Michał Kuchta z kl. 3b G, II miejsce – Michał Ostrowski z kl. 7a SP, III miejsce – Damian Woźnicki z kl. 4a SP. Laureatki konkursu „Najpiękniejsza walentynka”: I miejsce zajęła Roksana Baj z kl. 5b SP, II miejsce – Marlena Fedoruk z kl. 4a SP, III miejsce  - Aleksandra Bąk z kl. 4a SP, wyróżnienia otrzymały uczennice z kl. 4b SP: Wiktoria Przetak, Oliwia Sołtys, Maja Semeryło oraz Nikola Lewczuk. Poniżej są prezentowane zdjęcia uczniów z kl. 4a: Tomasza  Sadowskiego, Marleny Fedoruk oraz Emilki Wichowskiej, którzy byli laureatami konkursu fotograficznego „Gdzie ja, tam i książka”.

Magdalena Galus


LAUREATKI KONKURSU „DZIEDZICTWO NATURY”

30 maja 2019 r. w Kumowej Dolinie odbyło się podsumowanie Okręgowego Konkursu plastycznego „Dziedzictwo Natury”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Komisja konkursowa wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W gronie laureatów znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rudzie-Hucie: Aleksandra Łontkowska, Anna Kostelecka, Joanna Fas i Klaudia Hawryluk. Nagrodzone prace uczennice wykonały podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem p. Barbary Gałus. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie. Konkurs odbył się pod patronatem medialnym "Nowego Tygodnia". Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Gałus

SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

10 kwietnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Konkursu „Palmy i Pisanki”- Polskie Tradycje Wielkanocne. Na konkurs zgłoszono 328 prac, w tym: 79 palm, 131 pisanek, 118 stroików. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice z Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie, które nagrodzone prace wykonały pod kierunkiem pani Barbary Gałus:
1. Paulina Głaz- ucz. kl. VI
2. Joanna Morciś – ucz. kl. III b gimnazjum
3. Anna Kruk – ucz. kl. III b gimnazjum
Komisja przy ocenie prac brała pod uwagę samodzielność wykonania, estetykę oraz inwencję twórczą. Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Barbara Gałus

LAUREATKA I POWIATOWEGO KONKURSU NA „OZDOBĘ CHOINKOWĄ”

W piątek, 14 grudnia 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu – uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród. Celem konkursu było propagowanie twórczości związanej z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. I miejsce w kategorii wiekowej 5-8 lat otrzymała Ewelina Dąbrowska, uczennica kl. 3a. Laureatka swoją pracę wykonała techniką tradycyjną, opiekun p. Magdalena Gałus. Wobec społeczności uczniowskiej SP w Rudzie-Hucie dyplom oraz nagrodę uczennica otrzymała z rąk dyrektora, p. Adama Marszaluka podczas „Jasełek Bożonarodzeniowych”.

Magdalena Gałus

ZDROWIE TO NAJWIĘKSZY SKARB

Dnia 14.11.2018r. w ramach „Programu dla szkół” zostały przeprowadzone zajęcia świetlicowe na temat „ Zdrowie to największy skarb” dla uczniów klas: Ib, IIa, IIIa edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie dowiedzieli się o potrzebach dbania o własne zdrowie i zasadach przestrzegania zdrowego stylu życia. Potrafili wymienić produkty żywnościowe, które sprzyjają zdrowiu oraz te, które szkodzą. Poznali korzyści zdrowotne wynikające z powiedzenia: „Jedz owoce i warzywa, bo to zdrowo Cię odżywia”.

Nauczyciel prowadzący: p. Magdalena Gałus

LAUREATKA XX JUBILEUSZOWEGO POWIATOWEGO KONKURSU „PALMY I PISANKI WIELKANOCNE”

W środę, 21 marca 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu – uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród. Oceniono 236 prac młodzieży szkolnej i dorosłych z powiatu chełmskiego. Uczestnicy przygotowali prace w trzech kategoriach: pisanki tradycyjne wykonane dawnymi technikami, pisanki współczesne oraz palmy świąteczne. W kategorii pisanki tradycyjne II miejsce zajęła Sandra Skroś, uczennica z kl. 3a Gimnazjum, opiekun p. Magdalena Gałus. Celem konkursu było propagowanie twórczości związanej z tradycjami Świąt Wielkanocnych oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych z okresem Wielkanocy. Gratuluję  laureatce konkursu i życzę dalszych sukcesów!

Magdalena Gałus

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „ZAPOBIEGAJMY  POŻAROM”ORAZ KONKURSACH SZKOLNYCH

Dnia 24.01.2018r. odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez świetlicę. Dyrektor Szkoły uroczyście wręczył dyplomy oraz nagrody dla laureatek  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”:  Wiktorii Żwiryn, uczennicy z kl. VI „a” oraz Carmen Matuszyńskiej, uczennicy z kl. IV „b” na szczeblu powiatowym podczas Apelu podsumowującego wyniki i osiągnięcia uczniów za I semestr 2017/18r. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego był Zarząd Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Chełmie. Nagrody oraz dyplomy zostały przekazane od Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chełmie, p. Kazimierza Smala, Wójta Gminy Ruda-Huta. Nagrodzone prace uczennice wykonały pod kierunkiem p. Magdaleny Gałus. W tym dniu uczniowie naszej szkoły otrzymali również dyplomy i nagrody od dyrektora, p. Adama Marszaluka  za udział w konkursach organizowanych przez świetlice szkolną. Laureaci konkursu „Mistrz Ortografii”: I miejsce Anna Walczuk, uczennica kl. IV „a”, II miejsce Carmen Matuszyńska, uczennica kl. IV „b”,  III miejsce Dominika Szarpak, uczennica kl. III „a”. Laureaci konkursu „Jesienny Spacer”:  I miejsce Paulina Głaz, uczennica kl. V, II miejsce Weronika Janicka, uczennica kl. II „b” gimnazjum, III miejsce Sara Żwiryn, uczennica kl. VII „a”. Laureatką konkursu „Hej Kolęda, Kolęda” została Martyna Suchań, uczennica kl. IV „a”. Konkursy szkolne zorganizowała p. Magdalena Gałus. Serdecznie gratuluję laureatom konkursów i zapraszam do udziału i rywalizacji w II semestrze  2017/18r.

  Magdalena Gałus

SUKCESY W KONKURSACH

20 czerwca 2017 roku odbył się apel zespołu wychowawczego dla uczniów klas I-VI, podczas którego zostały podsumowane konkursy organizowane przez świetlicę szkolną za II semestr 2017 roku.
Dyrektor Szkoły pogratulował laureatom w konkursie: „Najpiękniejsza Walentynka”. I miejsce otrzymała Wiktoria Mazurek z klasy VI „a”, II miejsce Maja Semeryło z klasy II „b”, III miejsce Roksana Baj z klasy III „b”; W następnym konkursie „Dzień Ziemi- ekologiczny świat” dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie z klasy III „a”: Oliwia Skrochocka, Martyna Suchań, Wiktoria Drabik, Jakub Zwolak, Przemysław Biernacki. W konkursie „O tytuł Mistrza gry w warcaby” I miejsce otrzymała Julia Suszczyk z klasy II „a”, II miejsce Natalia Mazurek z klasy VI „a”, III miejsce Katarzyna Suchocka z klasy II „b” gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Gałus

LAUREATKI KONKURSU "Z NATURĄ ZA PAN BRAT”

8 czerwca 2017 r. w Kumowej Dolinie odbyło się podsumowanie Okręgowego Konkursu plastycznego "Z naturą za pan brat…”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Komisja konkursowa wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W gronie laureatów znalazły się uczennice z Gimnazjum w Rudzie-Hucie: Weronika Huryn, Anna Kruk i Joanna Morciś.
Nagrodzone prace uczennice wykonały pod kierunkiem p. Barbary Gałus.
Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie. Konkurs odbył się pod patronatem medialnym "Nowego Tygodnia". Dodatkową atrakcją były pokazy strzeleckie w wykonaniu myśliwych z kół łowieckich oraz wspólne ognisko. Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Gałus

KIERMASZ WIELKANOCNY

Tuż przed przerwą świąteczną w dniach 10-11 kwietnia 2017r. uczennice klasy IV pod opieką nauczyciela zorganizowali kiermasz  wielkanocny. Rodzice, nauczyciele oraz społeczność szkolna mogli zakupić wyjątkowe, własnoręcznie przygotowane dekoracje świąteczne: kartki, pisanki, stroiki. Uzyskane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup gier dla dzieci przebywających na świetlicy szkolnej.

Magdalena Gałus

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie