foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 2 Sierpień 2021    |    Imieniny: Karina, Gustaw, Stefan

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0700497
Dziś
Wszystkie
47
700497

Twój numer IP: 3.236.84.188
2021-08-02 04:18

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. 25 czerwca 2019 r. podsumowaliśmy osiągnięcia pracy i nauki w szkole podstawowej. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Rudzie-Hucie. Uroczystości w szkole przebiegały w podniosłej atmosferze z udziałem pocztu sztandarowego. Na początku odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Następnie powitano zaproszonych gości. Dyrektor - Adam Marszaluk podsumował rok szkolny 2020/2021 i wręczył puchar 'Prymusa szkoły 2020/2021" uczennicy klasy 8 - Annie Kozłowskiej oraz uczniowi klasy 3a-Igorowi Psuji. Miłym zaskoczeniem dla ucznia naszej szkoły - Michała Woźniaka było wręczenie nagrody pieniężnej za sukcesy sportowe. Zastępca wójta-pani Agnieszka Woszczewska oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie - pan Jarosław Walczuk - podziękowali uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za ten trudny rok i życzyli udanych wakacji. Rodzice absolwentów klasy 8, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej, otrzymali od wychowawcy oraz dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Piosenki o tematyce wakacyjnego wypoczynku i oraz wiersze zakończyły uroczystości. Na koniec uczniowie oczekiwali na swoich wychowawców w salach lekcyjnych, gdyż tam otrzymali upragnione świadectwa promocji do klas programowo wyższych lub świadectwa ukończenia szkoły.

Agnieszka Suszczyk

PODSUMOWANIE WYNIKÓW ZA ROK 2020/2021

23 czerwca 2021r. odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania, na którym za aktywny udział w pracach organizacji szkolnych, uczestnikom konkursów oraz zawodów sportowych organizowanych na terenie szkoły, zostały wręczone nagrody. Apel prowadziły: Anna Walczuk oraz Natalia Wilkos. Prezentację o wynikach nauczania, zachowania oraz frekwencji na zajęciach, uzyskanej przez poszczególne klasy, przygotowała opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Agnieszka Suszczyk. Wręczanie nagród rozpoczęła pani Marta Walczuk - pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta. Zwycięzcy konkursu „Tysiące twarzy książki i filmy" otrzymali piękne upominki i podziękowania. Następnie pani Ania Bąk wręczyła nagrody uczennicom za konkurs we współpracy z GOK w Rudzie-Hucie. Pani Katarzyna Lipiak wręczyła uczniom nagrody i podziękowania  za udział w Projekcie „Nałogi -złodzieje młodości”. Pani Agnieszka Lewak – opiekun Szkolnego Koła Caritas podsumowała pracę w ubiegłym roku szkolnym, a wyróżniający uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Pani Agnieszka Suszczyk podziękowała uczniom za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz udział w konkursach. Pan Roman Czwaliński   wręczył nagrody za osiągnięcia w zawodach sportowych. Na zakończenie pan dyrektor Adam Marszaluk podsumował prace uczniów naszej szkoły i podziękował za ten rok.

Agnieszka Suszczyk

UROCZYSTE PODSUMOWANIE WYNIKÓW KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ LSCDN W CHEŁMIE

15 czerwca 2021r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez doradców metodycznych LSCDN z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w roku szkolnym 2020/21:

- Wojewódzki konkurs „LAPBOOK JAKO KREATYWNA PREZENTACJA WIEDZY Z PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZYCH”,

- Powiatowy przyrodniczo-fotograficzny konkurs „Las na przedwiośniu”- współorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie,

- Pierwszy powiatowy konkurs matematyczno-fotograficzny: „Matematyka oczami ucznia”- współorganizowany przez SP nr 7 w Chełmie.

Główne cele konkursów to:

- rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów oraz kreatywności podczas nauki zdalnej w dobie pandemii,
- rozwijanie zainteresowań wśród uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi,
- rozwijanie świadomości proekologicznej.

W uroczystości głos zabrał Pan Senator Józef Zając, dziękując młodzieży za ich wysiłek i gratulując sukcesów. Pan Senator opowiedział również młodemu pokoleniu kilka ciekawych wspomnień z czasów własnej edukacji, mile wspominając przy tym swoich profesorów.

Nagrodzeni oraz wyróżnieni uczniowie naszej szkoły to:

- Kacper Kopiel

- Noemi dąbrowska

-Tomasz Sadowski

- Wojciech Mamczarz

- Julia Suszczyk

- Aleksandra Honory

- Dominika Zawiślańska

Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Suszczyk

DRZEWA WOKÓŁ NAS

Uczniowie klasy 6a oraz 7a wzięli udział w projekcie badawczym: "Drzewa wokół nas- uczymy się we współdziałaniu", którego koordynatorem jest PWSZ w Chełmie - partner lokalny Centrum Nauki Kopernik i Chełmska Sieć Klub Młodego Odkrywcy. Patronat nad projektem objęli: Urząd Miasta Chełm, Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Chełmie, LSCDN Oddział w Chełmie.Projekt realizowany jest metodą collaborative learning (uczenie się oparte na współpracy). Celem młodych badaczy było odpowiedzieć na pytanie: "Jakie wady i zalety mają drzewa ?". W drugiej części młodzi odkrywcy musieli odnaleźć drzewa ze zdjęcia znajdujące się na terenie należącym do szkoły oraz je sklasyfikować. Może wam uda się odnaleźć wszystkie. Powodzenia!

Prezentacja

 Agnieszka Suszczyk

VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PRZYRODNICZEJ „TOBIE ZIEMIO ŚPIEWAM”

Zespół „Chłopcy z klasy 3b” zdobył zaszczytne III miejsce w konkursie piosenki przyrodniczej, który odbył się online w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dorohusku. Chłopcy zaśpiewali piosenki: „Mój świat” i „Morskie Opowieści”. Uczestników do konkursu przygotowała pani Ewa Tworek we współpracy z wychowawczynią panią Jadwigą Wolan. Serdecznie Gratuluję i życzę sukcesów!

przygotowała Ewa Tworek


                                                                                     
Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania młodych artystów

TO BYŁY PIĘKNE DNI - POŻEGNANIE ZERÓWKI

23 czerwca 2021 roku dzieci  z oddziału 0a pożegnały przedszkole. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęły i nadszedł czas pożegnania. Piękne słowa o czasie spędzonym w przedszkolu wśród rówieśników, ujęte w piosenkach i wierszach pokazały, że dzieci są gotowe do podjęcia nauki w szkole. Na zakończenie wychowawczyni i dyrektor szkoły podziękowali  rodzicom za współpracę. Dzieciom życzyli sukcesów szkolnych, udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

Opracowała Małgorzata Rękas

 

DZIAŁANIA EDUKACYJNE W RAMACH REALIZACJI ,,PROGRAMU DLA SZKÓŁ’’
ZA ROK SZKOLNY 2020/21

W roku szkolnym 2020/21 w naszej szkole ,,Programem  dla szkół” było objętych 146 uczniów z klas I-V. Wychowawcy realizowali na zajęciach dydaktycznych i godzinach wychowawczych zadania edukacyjne, które miały na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia, a także  trwałej zmiany nawyków żywieniowych dzieci poprzez  zwiększenia udziału owoców i warzyw, mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Na zajęcia dzieci przynosiły ze swoich ogrodów owoce i warzywa, które były prezentowane  podczas wystaw klasowych: ,,Owoce z domowego ogródka”, ,,Kosz obfitości”, ,,Dary naszych sadów i ogrodów”, ,,Co jesień w koszu niesie?”, ,,Jesienny kącik przyrody”, dzięki którym poznały  różne owoce i warzywa, wartości odżywcze oraz sposoby wykorzystywania ich w gospodarstwie domowym. Wykonała plakaty promujące zdrowe odżywianie ,,Gdzie się kryją witaminy” i piramidę żywienia. W ramach zajęć kulinarnych przygotowywały surówkę z jesiennych warzyw, wykonały uśmiechnięte kanapki, koktajl mleczno-owocowy, sałatkę owocową oraz sok owocowo-warzywny. W klasach odbyły się pogadanki z wychowawcami na temat: ,,Co należy jeść, aby być zdrowym?, ,,Śniadanie daje moc, ,,Wartości odżywcze owoców i warzyw”, ,,Wiem co jem – warzywa i owoce źródłem witamin”, Witaminy i sole mineralne – ważne składniki odżywcze. Dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią wymienić główne składniki pokarmowe, znają wartości odżywcze podstawowych produktów, wiedzą, że każdego dnia należy spożywać owoce i warzywa oraz produkty mleczne aby być zdrowym. Rozumieją, że oprócz właściwego odżywiania potrzebny jest ruch i aktywny wypoczynek. Podczas przerw uczniowie  wspólnie spożywali drugie śniadanie połączone z degustacją owoców i warzyw, mleka i przetworów mlecznych, które otrzymywali w ramach programu. Dzieci z klas młodszych wykonały inscenizację wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie” oraz pracę przestrzenną z owoców i warzyw ,,Ufoludki”. Układali jadłospisy na cały tydzień, poznali piramidę żywienia,  oglądali  filmiki edukacyjny  z serii ,,Ekipa Chrumasa” zakładali  ogródki na parapetach,  poznali sposoby ekologicznej uprawy warzyw i owoców. Wykonali gazetki tematyczne: ,,Owocowo i zdrowo”, ,,Wartości odżywcze mleka i przetworów mlecznych. Wszystkie realizowane zajęcia w ramach programu uświadomiły dzieciom, że właściwe odżywianie i zdrowy styl życia warunkują prawidłowy rozwój człowieka.

Opracowała Małgorzata Rękas – koordynator projektu.

WYRÓŻNIE ANNY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNO - LITERACKIM

Anna Kozłowska (kl.8) uzyskała wyróżnienie w części literackiej w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim pt. "Dzielę się dobrem i miłością z drugim człowiekiem" organizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Szkołę Podstawową nr 2 w Chełmie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, rozbudzanie wrażliwości, zainteresowania działaniami charytatywnymi i pomocowymi oraz zachęcanie do stosowania różnorodnych środków artystycznych w celu wyrażania swoich przeżyć i doświadczeń. Serdecznie gratulujemy Annie oraz życzymy kolejnych sukcesów! Oto praca konkursowa Anny:

Anna Kozłowska
klasa 8

***
sensu bycia nie widziałam
żyłam, bo żyłam
nic do serca nie wnosiłam
oprócz tej osoby dnia pewnego
-potrzebującego
to on pomógł mi
nadając sens i nadzieję w szare dni

bycie dla kogoś
jest lampką w tunelu
by dobra dusza doszła do celu

Opiekun Szkolnego Koła Caritas - Agnieszka Lewak

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

9 czerwca 2021 roku odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III. Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Laureatami zostali:
I miejsce – Julian Sawić, kl. III A
II miejsce – Maximilian Śliwiński, kl. III A
III miejsce – Igor Psuja, kl. III A

Amelia Czerniakiewicz, kl. III B – wyróżnienie
Antoni Dziaduk, kl. III A – wyróżnienie
Aneta Kalinowska, kl. III A – wyróżnienie
Zofia Sołtys, kl. III A – wyróżnienie

Laureaci oraz uczniowie z wyróżnieniami otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki rzeczowe. Organizatorem konkursu jest pani Aleksandra Panasiuk-Białoskurska.

GRATULUJEMY!

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS II
PT.: „JAK DRUGOKLASIŚCI POSŁUGUJĄ SIĘ JĘZYKIEM ANGIELSKIM?”

W konkursie, który odbył się 8 czerwca 2021 roku wzięło udział 15 uczniów klasy II A i II B. Konkurs był w formie testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, sprawdzał posługiwanie się językiem angielskim podczas słuchania, czytania i pisania.

Laureaci:
I miejsce – Zuzanna Baran, kl. II A
II miejsce – Jakub Zwierzyński, kl. II A
III miejsce – Kuba Mazurek, kl. II B

Daria Łontkowska, kl. II A – wyróżnienie
Wojciech Sitarz, kl. II A – wyróżnienie
Amelia Woźnicka, kl. II A – wyróżnienie

Laureaci oraz uczniowie z wyróżnieniami otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczniowie, którzy nie zostali laureatami, otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki rzeczowe. Organizatorem konkursu jest nauczycielka języka angielskiego, pani Aleksandra Panasiuk-Białoskurska.

GRATULUJEMY!

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie