foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0339845
Dziś
Wszystkie
117
339845

Twój numer IP: 34.204.169.76
2019-08-25 20:02

PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI

W dniach 1-2 lipca 2019 r. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie uczestniczyli w 82 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Motywem przewodnim było hasło: ,,W imię przyszłości kultury''. ,,Kultura sposobem bycia człowieka w świecie'' to temat jednego z wykładów dr hab. Henryka Kieresia, który przybliżył zagadnienia dotyczące wychowania i życia chrześcijańskiego młodego pokolenia. Braliśmy tez udział we Mszy Św. i innych nabożeństwach (różaniec, droga krzyżowa, apel jasnogórski, adoracja Najświętszego Sakramentu). Powierzyliśmy opiece Matki Bożej nasze rodziny, koleżanki i kolegów z pracy. Umocnieni i w doskonałych humorach wróciliśmy do domu. Organizator pielgrzymki Agnieszka Tulikowska-Sawicka.

APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. 19 czerwca 2019 r. podsumowaliśmy osiągnięcia pracy i nauki w szkole podstawowej i gimnazjum. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Rudzie-Hucie. Uroczystości w szkole przebiegały w podniosłej atmosferze  z udziałem pocztów sztandarowych. Wyróżnieni absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum  złożyli uroczyste ślubowanie  na sztandar szkoły. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Dyrektor - Adama Marszaluk podsumował wieloletnią pracę gimnazjum. W tej części uroczystości Pani Anna Bąk otrzymała szczególne podziękowania i kwiaty jako wieloletnia dyrektor Gimnazjum w Rudzie-Hucie. Tą część uroczystości zakończyło uroczyste wyprowadzenie sztandarów szkoły podstawowej i gimnazjum. Rodzice absolwentów klas 8 i III gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej, otrzymali od wychowawców klas oraz dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Miłym zaskoczeniem dla absolwentki szkoły podstawowej - M. Dadas było wręczenie nagrody pieniężnej za wieloletnie spektakularne sukcesy sportowe. Wójt gminy - Kazimierz Smal przekazał uczennicy nagrodę finansową z życzeniami dalszych sukcesów sportowych. Piosenki o tematyce wakacyjnego wypoczynku i życzenia od samorządu uczniowskiego zakończyły kolejną część uroczystości. Po zakończeniu uroczystości uczniowie oczekiwali na swoich wychowawców w salach lekcyjnych, gdyż tam otrzymali upragnione świadectwa promocji do klas programowo wyższych lub świadectwa ukończenia szkoły.

Opracowanie i koordynacja uroczystości - Robert Jokisz

APEL PODSUMOWUJĄCY WYNIKI NAUCZANIA ZA ROK SZKOLNY 2018/2019

We wtorek 18 czerwca 2019 r. odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania, na którym za aktywny udział w pracach organizacji szkolnych,  uczestnikom konkursów oraz zawodów sportowych organizowanych na terenie szkoły, zostały wręczone nagrody. Apel prowadził opiekun samorządu uczniowskiego – Pan Krzysztof Opas. Prezentację o wynikach nauczania, zachowania oraz frekwencji na zajęciach, uzyskanej przez poszczególne klasy, przygotował i zaprezentował opiekun samorządu uczniowskiego – Pan Robert Jokisz. Wręczanie nagród rozpoczęła pani Marta Kordas - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta. Zwycięzcy konkursu „Gdzie ja, tam i książka otrzymali piękne upominki i podziękowania. Pani Agnieszka Walczuk wręczyła uczniom  nagrody i podziękowania  za udział w Projekcie „Zbieram to w szkole”.  Pieniądze pozyskane z recyklingu zebranych przedmiotów zostały przekazane misjonarzom pracującym w Afryce, między innymi na wykopanie studni w Czadzie. Pani Agnieszka Suszczyk podziękowała uczniom za pracę w szkolnej drużynie harcerskiej.  Swoje wystąpienie podsumowała prezentacją ukazującą działalność drużyny. Pan Krzysztof Opas podziękował uczniom za wkład włożony w funkcjonowanie grupy rowerowej Ruda Team. Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Suchań, Roman Czwaliński i Marek Tarnowski  wręczyli nagrody za osiągnięcia w zawodach sportowych. Pani Agnieszka Lewak – opiekun Szkolnego Koła Caritas podsumowała pracę w ubiegłym roku szkolnym, a wyróżniający uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Nie zabrakło podziękowań za prace w samorządzie uczniowskim. Z rąk Pani Aleksandry Panasiuk-Białoskurska i Pana Roberta Jokisza wyróżniający się absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali tradycyjne podziękowania i nagrody za wkład w pracę samorządu. Klasa IVa za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie „Na najładniejszą salę lekcyjną” otrzymała okolicznościowy dyplom i torbę słodyczy.

Opracowanie i koordynacja uroczystości - Robert Jokisz

UMIEM PŁYWAĆ

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego w okresie od 3 marca do 14 czerwca 2019 roku uczniowie klas I-III brali udział w programie powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać'' realizowanego przez Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Podczas 100 minutowych zajęć na krytej pływalni w Aqua Parku Wodnym w Chełmie, pod kierunkiem instruktorów uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Rodzice uczniów również byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji.

Opracowała: Anna Oziębło

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

18 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie – Hucie odbył się apel podsumowujący wyniki  nauczania klas I – III za rok szkolny 2018/2019 semestr II. Prezentację podsumowującą przygotowała i opracowała przewodnicząca zespołu wychowawczego klas 0-III pani  Bożena Nowosad. Tabelaryczne zestawienia i wykresy zawierały dane dotyczące: zachowania, wyników nauczania, czytelnictwa, zaangażowania w konkursach oraz frekwencji. Wszyscy uczniowie ze średnią ocen 5,0 i więcej otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe. Podczas apelu rozstrzygnięto wiele konkursów. Zaszczytny tytuł „Najgrzeczniejszej klasy” zdobyli uczniowie klasy I „a”. Pani Agnieszka Walczuk i pani Bożena Zielińska wręczyły uczniom  nagrody i podziękowania  za udział w Projekcie „Zbieram to w szkole”. Zbiórka elektrośmieci i bilonu trwała od 14 stycznia do 5 maja 2019 r. Pieniądze pozyskane z recyklingu zebranych przedmiotów zostały przekazane misjonarzom pracującym w Afryce, między innymi na wykopanie studni w Czadzie. W szkole trwała także zbiórka plastikowych korków. W pionie klas młodszych  wyróżniły się grupy: 0b, II b, 0a, I a.  Pedagog szkolny pani Katarzyna Lipak wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursie „Nie pal przy mnie, proszę”. Apel miłym akcentem zakończyła pani Marta Kordas Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta. Zwycięzcy konkursu „Gdzie ja, tam i książka otrzymali piękne nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor Dorota Sawicka życzyła wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.

opracowała – B. Nowosad

UROCZYSTOŚĆ W LUBOMLU NA WOŁYNIU

W upalną niedzielę 16 czerwca 2019 r. przedstawiciele Towarzystwa Rodzin Kresowych z Chełma oraz goście z Darłówka i Szczecina, którzy uczestniczyli w X Światowym Kongresie Kresowian w Chełmie przyjechali na mszę św. odpustową do polskiego kościoła w Lubomlu, który swoje istnienie zawdzięcza królowi Jagielle. Podczas mszy św. ofiarowano parafianom gromnice zebrane w Szkole Podstawowej  w Rudzie – Hucie. Po uczcie dla ducha pielgrzymi uczestniczyli w agapie – poczęstunek po mszy św. Pokrzepieni ruszyli w dalszą drogę. Przed wyjazdem z Lubomla przekazano Stowarzyszeniu Kultury Polskiej im. Michała Ogińskiego podręczniki z naszej szkoły. Kolejnym etapem podróży było jezioro Świtaź, nad którym chłodny wiaterek pozwolił nabrać sił przed powrotem do domu. Wszyscy uczestnicy wycieczki pełni wrażeń wracali do Polski.

Opracowała: Bożena Zielińska

POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIĘ W CZADZIE

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Projekcie „zbieramtowszkole”. Ich zadaniem było zgromadzenie monet, zużytych baterii oraz płyt CD i DVD. Dzięki zbiórce możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni w Czadzie, dożywianiu i edukacji dzieci,w budowie kościoła, kształceniu kandydatów na księży (Filipiny).
Oto podsumowanie akcji: Zebrano 7kg 60dag monet, 2040 baterii oraz 396 płyt. Najwięcej baterii przynieśli: Ksawery Lewandowski kl. 0b-550, Alan Alwas kl. 1a-300. Najwięcej płyt przynieśli: Bartłomiej Sawić kl. 2b - 90, Zuzanna Dec kl. 2b-75, Wiktor Juściński kl. 2b-71. Najwięcej monet przyniósł Wojciech Walczuk kl. 2a – 4,5 kg. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Projekcie „zbieramtowszkole” i gratulujemy wyróżnień!

Opracowały: Agnieszka Walczuk i Bożena Zielińska

KONKURS PLASTYCZNY „Nie pal przy mnie proszę”

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na temat „Nie pal przy mnie proszę” przeznaczony dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 51 uczniów. Komisja w składzie: Katarzyna Lipiak i uczniowie klasy 5 b nagrodziła następujące prace:
I miejsce – Wiktoria Gierczak kl. II b, Maja Deryło kl. II a
II miejsce – Dagmara Gubanow kl. II a, Zuzanna Dec kl. II b
III miejsce – Patrycja Zawiślańska kl. II a, Magdalena Stolarczyk kl. II a, Błażej Zwierzyński kl. II a
Wyróżnienia:
Radosław Plewa kl. II b, Ewelina Dąbrowska kl. II a, Maja Bierut kl. II b, Maximilian  Śliwiński I a, Julia Dąbrowska kl. II a, Igor Psuja kl. I a, Adrian Skrochocki kl. II b, Aneta Kalinowska kl II a., Antoni Dziaduk kl .I a, Jakub Borodej kl. I b, Paweł Niedźwiecki kl. I a , Amelia Czerniakiewicz kl. Ib, Maja Przytarska kl. I b, Maja Piwońska kl. II a, Aleksandra Kruk  I a, Wojciech Walczuk kl. II a, Nikola Kościelecka  kl. III, Kasia Łyszkiewicz kl. III.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez radę rodziców.
Wyróżnione prace można podziwiać na holu głównym na gazetce przy sali gimnastycznej. GRATULUJEMY!

Opracowała p. Katarzyna Lipiak

ŻEGNAJ ZERÓWKO

17 czerwca 2019r. oddziały przedszkolne pożegnały przedszkole. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci recytowały wiersze, śpiewem żegnały panie i młodszych kolegów, z którymi wspólnie spędzały czas na nauce i zabawie. Występujące dzieci bardzo dobrze czuły się w swoich rolach. Pan dyrektor pożegnał dzieci, życząc im dużo szczęścia i uśmiechu na nowym etapie życia. Swoje życzenia wyraziła równiez obecna pani dyrektor. Piękne słowa o czasie spędzonym w przedszkolnu wśród rówieśników, ale także oczekiwanie na to, co po wakacjach ujęte w piosenkach i wierszach - wskazały, że dzieci są gotowe iść do szkoły. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą współpracę i zaufanie jakim obdażyli nas wybierając naszą szkołę. Dziękując za cały rok szkolny pełen wrazeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

BEZPIECZNE WAKACJE

13 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z druhami: współzałożycielem OSP Leśniczówka Panem Jerzym Brzozowskim i wiceprezesem zarządu OSP Leśniczówka Panem Przemysławem Danickim. Druhowie przybliżyli uczniom zagadnienia dotyczące właściwych zachowań wobec zagrożeń zdrowia i życia.  Udzielili wskazówek jak postępować w trudnych sytuacjach i jak zapobiegać wypadkom. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali rad doświadczonych druhów.  Spotkanie zakończyliśmy życząc wszystkim uczniom zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Renata Błach

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie