foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0492155
Dziś
Wszystkie
60
492155

Twój numer IP: 18.206.187.81
2020-06-06 06:00

Konkurs piosenki online
„PIOSENKA DOBRA NA WSZYSTKO” #zostańwdomu

Dzielenie się optymizmem i radością, pomimo ciężkich czasów spowodowanych panującym koronawirusem – takie było założenie konkursu online dla dzieci  i młodzieży „Piosenka jest dobra na wszystko”, którego organizatorem był MDK w Bytomiu. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnie wybranej piosenki w języku polskim – solo lub w gronie rodzinnym. Wyróżnienie w konkursie zdobyła Laura Sobczuk, która wykonała piosenkę „Żyj do przodu” ze swoją mamą Anną. Serdecznie Gratuluję!

Przygotowała Ewa Tworek

PRACE PLASTYCZNE DZIECI Z ODDZIAŁU 0B

„MAŁA PSZCZOŁA WIELE ZDOŁA”

"Mała pszczoła wiele zdoła" pod takim hasłem Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Prace należało złożyć u organizatora do 31 maja 2020r. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą starannością i wiedzą plastyczną oraz przyrodniczą. Przygotowane na konkurs prace są bardzo dokładne, bogate w szczegóły z życia i budowy pszczółek. Na stronie do obejrzenia wybrane spośród 34 dostarczonych prac.

Przygotowała Ewa Tworek

DZIEŃ RODZINY

Z okazji Dnia Rodziny, dzieci z oddziału 0a wykonały piękne bukiety kwiatów dla Mamy i Taty.

Wiesława Suprun

KONKURS PLASTYCZNY „Kapsuła Czasu”

Fundacja TworzyMY Kraków jest organizatorem konkursu  plastycznego, w którym wzięli udział uczniowie z klas 4-7 z naszej szkoły.  Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Kapsuła Czasu”. Przedmiotem tego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, której zadaniem jest zachowanie i przeniesienie w czasie współczesnej myśli, wyobrażenia Polaków na to, jak ich „Małe Ojczyzny”, Polska i Świat wyglądać mogą na przestrzeni wieku. Prace  zostaną zamknięte wewnątrz „Kapsuły Czasu” na kolejne dziesięciolecia. Być może, to właśnie  praca naszego ucznia przedstawi rzeczywistość kolejnych pokoleń.

przygotowała Ewa Tworek

TATA CZARODZIEJ

Klasa „0b” nie tylko pamiętała o swoich mamach, ale także uczciła swoich tatusiów. Dzieci narysowały portrety swoich tatusiów, a także ich ciężką pracę. Nauczyły się śpiewać piosenkę dla taty:

Mój tata jest czarodziejem,
bo kiedy on się śmieje,
znikają chmury, ucieka deszcz.
Wychodzi słońce…
Świat piękny jest!
Z rodziną jest najlepiej, to się wie!

Kazimiera Powałka

MOJA MAMA

Przedszkolaki z oddziału 0b pamiętały o Dniu  Mamy. Z tej okazji nauczyły się śpiewać piosenkę i wykonały  portrety swoich mam. Wszystkim Mamo życzymy dużo zdrowia i uśmiechu ma twarzy.

OWOCE W SZKOLE

DZIEŃ MATKI

Uczniowie 6b pamiętają o święcie swoich mam Szóstoklasiści wykonywali w domach swoje laurki na Dzień Matki. Jedną z najpiękniejszych prac jest ta wykonana przez Kornelię Złotko. Gratulujemy zdolności!

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie