foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 19 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0363604
Dziś
Wszystkie
564
363604

Twój numer IP: 3.85.214.0
2019-10-19 11:33

DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 18.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie odbyła się uroczysta akademia z okazji XIX Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim były słowa Jezusa skierowane do Apostołów po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką: Wstańcie, chodźmy! Dzień Papieski jest doskonałą okazja dla nas wszystkich do zapoznania się i przypomnienia bogactwa nauczania papieskiego z I pielgrzymki, którą św. Jan Paweł II odbył do Polski w czerwcu 1979 roku. Pielgrzymka ta stanowi przykład dobrej i właściwej odpowiedzi jaką człowiek może dać na Chrystusowe wezwanie: ,,Wstańcie, chodźmy''. W akademii brały udział dzieci z klas IV i VI. Zaangażowani byli również rodzice przygotowując piękne stroje dla swoich dzieci. Akademię przygotowała p. Agnieszka Tulikowska-Sawicka.

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Twardego ps. „Trzask” w Rudzie-Hucie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, Wójt gminy Ruda-Huta Pan Kazimierz Smal, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jarosław Walczuk, przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 23 „Szarak” z Chełma, emerytowani pracownicy oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Adam Marszaluk, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrodę Dyrektora wyróżnionemu pracownikowi szkoły. Pan Kazimierz Smal Wójt Gminy Ruda-Huta wręczył nagrody składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na koniec wystąpień Pan Marian Rudnik Kanclerz Kapituły Odznaczeń Łowieckich w Chełmie nadał naszej szkole odznaczenie „Za zasługi dla Łowiectwa Okręgu Chełmskiego”. W uroczystości wręczenia odznaczenia uczestniczyli: Pan Krzysztof Wojciechowski Prezes Koła  Łowieckiego nr 23 „Szarak” i łowczy pan Mirosław Blacha. W części artystycznej uczniowie z klasy VII pod kierunkiem pani Moniki Zabroń oraz pana Norberta Zabronia tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie reprezentanci Rady Rodziców rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

WYCIECZKA NA SPEKTAKL

Dnia 7 października 2019r. dzieci z oddziałów 0A i 0B uczestniczyły w wycieczce autokarowej na spektakl "Baśnie Dalekiego Wschodu". Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Dzieci nauczyły się kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

TRZECIE URODZINY KLASY 3B

3 października 2019 r. w klasie 3 b odbyła się klasowa uroczystość: Trzecie Urodziny Klasy. Był wspaniały tort, życzenia i przygotowane przez dzieci laurki. Dziękujemy rodzicom za bardzo smaczny tort.

Wychowawczyni – pani Jolanta Czerniakiewicz

DZIEŃ CHŁOPAKA W 3B

30 września 2019 r. klasa 3 b obchodziła klasowe święto Dnia Chłopaka. Z tej okazji odbyło się ognisko. Pieczono kiełbaski, dziewczynki składały serdeczne życzenia chłopcom. Wszyscy chłopcy otrzymali koszulki z napisem: Najlepsze ciacho w szkole oraz medale: Chłopak na medal. Było bardzo wesoło. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie ogniska.

Wychowawczyni – pani Jolanta Czerniakiewicz

KLASOWE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

30 września w klasie 3 b odbyło się ognisko z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały dawne zwyczaje związane z wykopkami. Następnie piekły ziemniaki. Najlepsze były gorące i posypane solą. Radości było co niemiara.

Wychowawczyni – pani Jolanta Czerniakiewicz

KLASA IIIA Z WIZYTĄ NA STRZELNICY W KUMOWEJ DOLINIE

Niezapomnianych wrażeń ze strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie dostarczył klasie III a Łowczy Okręgowy Pan Mirosław Sawicki, który aktywnie działa w Polskim Związku Łowieckim w Chełmie. Pan Mirosław zaprezentował klasie jak rozgrywa się wielobój myśliwski. Uczniowie zostali również oprowadzeni po kompleksie leśnym. Na koniec spotkania wszyscy upiekli kiełbaski na ognisku. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy rodzica jednej z uczennic klasy III a.

Opracowała
Joanna Prokop

III OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA UŻYWANYCH OKULARÓW

Od 2 do 20 września 2019 r. trwała w naszej szkole zbiórka „Okularów dla Afryki”. Uczniom wraz z wychowawcami udało się zebrać  77 par okularów. Oto krótkie zestawienie: klasa 0 a - 20 par, klasa I – 14 par, klasa IIa – 2 pary, klasa II b, - 6 par, klasa III a – 17 par, klasa III b – 4 pary, klasa Va – 8 par, klasa VI a – 4 pary, VIII a – 2 pary. Szkołę  w szlachetnym celu wspierały różne instytucje: ZAKŁAD OPTYCZNY PIOTR HARATYM ul. Pocztowa 1 w Chełmie, OPTYK ul. Dreszera 5 w Chełmie, Zakład Optyczny Adam Sieciechowicz ul. Gdańska w Chełmie, K&K Optyk Wojciech Kędziora al. I Armii Wojska Polskiego 3 w Chełmie, San-Med. NZOZ. Przychodnia lekarzy rodzinnych ul. Wojsławicka 10D w Chełmie, NZOZ „EURO MED” w Wierzbicy, „Ruda – Med” Ośrodek  Zdrowia w Rudzie – Hucie, Urząd Gminy w Rudzie – Hucie oraz osoby prywatne. Wspólnie  zebraliśmy 204 pary okularów. Będą one przeznaczone dla mieszkańców Afryki, których nie stać na kupno nowych okularów. Za udział w akcji dziękują koordynatorki: Agnieszka Walczuk i Bożena Zielińska.

NOC FILMOWA

27 września 2019 r. odbyła się noc filmowa z okazji Dnia Chłopaka. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18.00 i trwało do 24.00. Kiedy wszyscy pojawili się na miejscu spotkania, rozpoczęło się oglądanie pierwszego filmu. Każdy miał do dyspozycji przekąski i napoje zakupione przez dziewczyny. Po projekcji filmów młodzież grała w "Mafię", bawiła się w chowanego, po czym odbyło się podsumowanie spędzonego czasu. Była to świetna przygoda i bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas.

Uczennice klasy 7 -  Ola, Ania i Monika

OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

W tym roku minęła 25 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Rudzie – Hucie imienia por. Zbigniewa Twardego ps. „Trzask”. Pragnąc wyrazić  uznanie wszystkim żołnierzom Armii Krajowej, w naszej szkole 27.09.2019r. miały miejsce obchody Dnia Patrona. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 Mszą św. odprawioną przez ks. proboszcza Aleksandra Tabakę, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: przewodniczący Rady Powiatu Chełm p. Jarosław Walczuk oraz prezes Chełmskiego Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Chełmie p. Jan Markowski wraz z przedstawicielami związku. Następnie w szkole  odbyła się akademia przybliżająca sylwetkę Patrona oraz upamiętniająca działania żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Uczniowie  w formie lekcji muzealnej przedstawili najważniejsze fakty z życia por. Twardego ps. „Trzask” oraz oddali słowem poetyckim i śpiewanym cześć żołnierzom poległym  w walce o wolność kraju. Uroczystości zostały uświetnione przemówieniami dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudzie – Hucie p. Adama Marszaluka,  przewodniczącego Rady Powiatu Chełm p. Jarosława Walczuka oraz prezesa Chełmskiego Środowiska 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Chełmie p. Jana Markowskiego. Podkreślano wagę wydarzeń z okresu II wojny światowej przypadających na ostatnie lata życia por. Zbigniewa Twardego ps. „Trzask” oraz wielkie zaangażowanie naszych przodków w odzyskanie wolności i zaprowadzenie pokoju w miejscach ogarniętych działaniami wojennymi. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: p. D.Kowal, p. W. Suprun, p. A. Polak, p. R. Błach, p. J. Wolan, p. M. Tarnowski.

Opracowała Agnieszka Polak

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie