foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 20 Maj 2022    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0844817
Dziś
Wszystkie
38
844817

Twój numer IP: 34.204.174.110
2022-05-20 02:43

PIELGRZYMKA DO KRASNOBRODU

W dniu 18 maja 2022 roku dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę  do Krasnobrodu, aby podziękować Panu Jezusowi za przyjęcie Go do swojego serca. Dzieci zwiedzały Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej i uczestniczyły we Mszy Świętej. Potem pojechaliśmy  do kaplicy św. Rocha i kapliczki na wodzie. Po tych wszystkich atrakcjach w doskonałych humorach udaliśmy się na poczęstunek.

Agnieszka Tulikowska-Sawicka

SPOTKANIE Z PANEM HUBERTEM RONKIEM

Dnia 13.05.2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Bibliotece Publicznej Gminy Ruda - Huta w warsztatach z p. Hubertem Ronkiem – autorem komiksów, rysownikiem, scenarzystą i publicystą. Młodzież miała okazję zgłębić tajniki sztuki tworzenia komiksów. W części teoretycznej omówili środki, za pomocą których można tworzyć opowieści komiksowe i poszukali inspiracji do stworzenia własnej historii rysunkowej. W części praktycznej uczestnicy wymyślili, zaprojektowali i narysowali swojego bohatera. Motywem przewodnim były… oczywiście pierogi – ulubione danie naszych uczniów. Poniżej prezentujemy próbki twórczości.

Agnieszka Polak

„ECHA KONSTYTUCJI 3 MAJA W MOIM REGIONIE”

W dniu 7 maja 2022 roku, w parku przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego województwa. Celem było uświadomienie młodym ludziom znaczenia, jakie miała konstytucja uchwalona 3 maja 1971 roku, a także oddanie hołdu osobom zaangażowanym w powstanie ustawy zasadniczej. Uczestnicy mogli przygotować prace w jednej z dwóch kategorii: literackiej lub plastycznej. Honorowy patronat nad konkursem objęli: europoseł Beata Mazurek oraz marszałek województwa Jarosław Stawiarski. Z naszej szkoły prace konkursowe przygotowali uczniowie: w kategorii literackiej Aleksandra Honory, Joanna Sawicz, Alicja Gąsiorowska, Alicja Borysiuk, Rokssana Baj, w kategorii plastycznej Zbigniew Laskowski. Opiekunowie:  p. Anna Jabłońska, p. Anna Bartoszewska, p. Sylwia Jankowska.

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KARTEK WIELKANOCNYCH

Uczniowie z klas IV, V oraz VI wzięli udział w międzynarodowej wymianie kartek wielkanocnych. W całym projekcie udział wzięło 1400 uczniów z 10 europejskich krajów, a polegał on na wykonaniu kartki wielkanocnej z życzeniami w języku angielskim. Kartki zostały wysłane pocztą przez nauczyciela-opiekuna projektu do szkół przydzielonych przez koordynatora projektu. Nasi uczniowie wymienili kartki z uczniami z Lorient we Francji oraz Rosignano Solvay we Włoszech. Celem projektu jest danie uczniom możliwości ćwiczenia języka angielskiego w sposób twórczy i inspirujący oraz zrozumienie i docenienie istnienia różnych kultur obchodzących to samo święto. Opiekunem projektu jest pani Aleksandra Panasiuk-Białoskurska.

„EKO-CIOCIA”

9 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Rudzie – Hucie gościli aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie „Eko-ciocia”. W roli głównej wystąpili: Petronela Zgniećśmieć i Hilary Tuwrzuć, którzy przez wspólną zabawę przypominali o potrzebie segregowania śmieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości związane z recyklingiem. Petronela przypominała, na co należy zwracać uwagę wyrzucając śmieci. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami jakie stawiali przed nimi aktorzy. Hilary Tuwrzuć zaprosił dzieci do segregowania góry odpadów, do odpowiednich worków. Uczniowie celowali też spinaczami do zgniecionych puszek. W konkurencjach pomagała im oczywiście Petronela. Wszystkie dzieci śpiewały z aktorami piosenki „Ekologia” i „Bryś”. W rytmie piosenki wybrali się na wycieczkę do lasu zbierać śmieci:
Hej hi hej ho, plastik, papier, szkło zasady segregacji znamy, odpady rozdzielamy…
W pewnym momencie zabawę przerwał Śmieciotwór, w czarnym płaszczu, zachęcający do rozrzucania śmieci. Na szczęście Hilary powstrzymał  bałaganiarza przed dewastacją naszego czystego środowiska. Dzieci bawiły się wspaniale. Podziękowały gościom za przybycie wielkimi brawami.

Bożena Nowosad

WYRÓŻNIENIE DLA MATEUSZA

Uczeń klasy III a Mateusz Lewczuk zdobył wyróżnienie w etapie powiatowym XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Mikołajczyk

SUKCES RECYTATORSKI  UCZENNICY KLASY 8A DOMINIKI ZAWIŚLAŃSKIEJ

41 Powiatowy Mały Konkurs Recytatorski organizowany przez Powiat Chełmski w GOK w Rejowcu - 6 maja 2022. Wśród ośmiorga recytatorów kategorii wiekowej klas 7-8 Dominiczka zdobyła wyróżnienie. Recytowała wiersz K. K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim". Jury nie przyznało ani 2, ani 3 miejsca. Tym większy sukces Dominiczki. Gratulacje.

SUKCES NATALII WRÓBLEWSKIEJ

To już trzeci konkurs piosenki z rzędu w którym startuje i wygrywa uczennica naszej szkoły Natalia Wróblewska. Po zwycięstwie w konkursach, które odbywały się w Wojsławicach i Rudzie - Hucie przyszedł czas na "Przegląd Piosenki Strażackiej" organizowany przez Starostwo Powiatowe,  UG Dorohusk, GOK Dorohusk i OSP Dorohusk. Poziom niektórych występów stał na bardzo wysokim poziomie. Największe uznanie wśród komisji oceniającej zdobyło wykonanie piosenek "List strażaka" i "Mamo tyś płakała" skromnej dziewczyny, uczennicy klasy 8a SP w Rudzie - Hucie: NATALII WRÓBLEWSKIEJ, przy akompaniamencie nauczyciela Marka Tarnowskiego. DUŻE BRAWA NATALKA !!! Zapraszamy do posłuchania, bo warto:-)

 

KONKURS PLASTYCZNY „Pszczoła dla człowieka – człowiek dla pszczoły”

Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, przy współpracy: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Chełmie, Urzędu Gminy Chełm zorganizował dla uczniów konkurs plastyczny „Pszczoła dla człowieka – człowiek dla pszczoły”. Piękne prace plastyczne wykonali: z klasy 2b: Klara Dąbrowska, Karol Bukszyński, Kuba Hawryluk, Vanessa Śliwińska, z klasy 2a: Kornelia Malinowska, Hanna Rzeźniczak, Zofia Koszuk, Wiktor Książek, Katarzyna Morciś, Gabriela Koszuk, Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Adam Szakuła, Jakub Zwierzyński 3a, Wojciech Sitarz 3a, Patrycja Kamińska 3b, Martyna Hawryluk 4a, Zbigniew Laskowski 7b, Julia Bukszyńska 7b, Magdalena Stolarczyk klasa 5. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, odbędzie się  w dniu 05 czerwca 2022 podczas XXIV Nadbużańskiego Święta Pszczoły.

WIZYTA W BIBLIOTECE

29 kwietnia dzieci z oddziału 0a wraz z wychowawczynią wybrały się do Biblioteki Publicznej w Rudzie-Hucie. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Tam czekała na nas pani bibliotekarka, a przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani opowiedziała nam co to jest biblioteka, jak się w niej zachować oraz jak wypożycza się książki. Następnie była lekcja biblioteczna z której przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka oraz poznały zasady korzystania z książek. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń, trzymając w ręku zakładkę do swojej książki. Dla wielu była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece.

Małgorzata Rękas

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie